LEON Humik ve Fulvik Asit 20 Litre
LEON Humik ve Fulvik Asit 20 Litre
LEON Humik ve Fulvik Asit

LEON Kök Geliştirici Humik ve Fulvik Asit 20 Litre

Fiyat : ₺1.450,00
Minimum alım adeti 1, Maksimum alım adeti 999999

ADET

Artır Azalt

LEON

Leonardit Menşeili Humik ve Fulvik Asit

Fidan fide dikimlerinde, bahçe tarla bitkileri ürünlerinin ekim dikim ve yetiştiricilik süreçlerinde kullanılır. Toprağın güçlendirilmesi için, köklerin gelişmesi için yarar sağlar.

Organik madde %15

Humik ve Fulvik asit %15

Uygulama kök bölgesine yapılır. Bir ton suya 2 litre dozunda uygulanabilir. 

LEON , hem toprak, hem de yapraktan uygulanabilen yüksek kalitede bir humik, fulvik  asit kaynağıdır. Asitliği (pH) 4-5 civarındadır. Diğer Humik Asitlerin 11-12'dir. Bu nedenle bu Humik Asitler damlama gübresi ile beraber verilince, demir, çinko, mangan, fosfor ve bor gibi besin elementlerinin alımını engeller. LEON tam tersine, arttırır. Asitliği düşük olduğu için damlamadan verilen ilaçlarla karıştığında ilaçları bozmaz. Diğer Humik Asitlerin asitliliği yüksek olduğu için ilaçları bozabilir. İçinde kostik, asit vb. kimyasal olmadığından daha çok besin elementini şelatlar. Alımını arttırır. Kökleri uyaran maddeler düşük asitte daha iyi çalıştığından LEON  kullanınca kökler daha iyi uyarılır.
Özellikleri:
Bitkilerin kök gelişmesini teşvik eder (köklendirici). Toprak mikroorganizmalarının çoğalmasını sağlar. Azot, fosfor, potas, demir, çinko gibi elementlerin bitkiler tarafından kolaylıkla alınmasını sağlar. Killi toprakların yapısını hafif hale getirir. Toprakta tuz birikimini önler. Topraktaki tuzu parçalayarak tuzluluğu düşürür. Topraktaki mevcut olan makro ve mikro (iz element) besin elementleri şelatlayarak alınımını arttırır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR