Giriş Yap Kayıt Ol
BAZI ÇİLEK ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ | Bitkisel Üretim Firma Rehberi
BAZI ÇİLEK ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ

SABRİNA Kısa gün çeşidi olan Sabrina yeni bir çeşittir. Düzgün, konik, sert ve büyük meyvelere sahip bu çeşit yola dayanıklıdır.  Aroması yüksek ve sıkı yüzeylidir. Erken olgunlaşır ve düşük sıcaklıklara rağmen hızlı renklenme gösterir. Kaliks yanıklığına töleranslıdır.Kış çileği olarak bilinir.                       

SABROZA Kısa gün çeşididir. Orta erkencidir. Kırmızı renkli konik şekilli çok sert ve orta boy meyvelere aittir. Tadı oldukça iyidir. Meyvelerde şekil bozukluğu düşüktür. İhracata uygun bir çeşittir. Şekilde Sabroza meyvesi görülmektedir.

FESTİVAL Festival çilek çeşidi kısa gün çeşididir. Konik şekle sahip olan meyvelerin içi açık kırmızı, dışı ise koyu ve parlak kırmızıdır. Meyvelerin aroması Sweet Charlie kadar yüksek olmasa da Camarosa'dan yüksektir. Bu çeşidin meyve kalitesi ve verimi Camarosa'ya çok benzer.

CALİNDA Kısa gün çeşididir. Meyve ve bitkisi, Akdeniz'in değişen hava koşullarına iyi adapte olmuştur. Kuru, nemli, sıcak ve soğuk hava şartlarında sertliğini, verimini ve Brix değerini korur. Tek tip, çekici meyveleri güzel bir parlaklığa sahiptir ve kırmızı renklidir. Mükemmel tadı ve dokusu ile çok sulu meyveleri vardır. Ortalama meyve ağırlığı yüksek ve düzenlidir. 

461 kez görüntülendi. / 31-01-2021 tarihinde eklendi.